Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Programy Otevřete vrátka pro zvířátka

   Mateřským a základním školám nabízíme pro děti programy Otevřete vrátka pro zvířátka, ve kterých si hravou formou osvojí základy péče o domácí zvířata, dozvědí se, jak se k nim chovat, co všechno zvířata potřebují a jak se o ně starat,aby byla spokojená jak zvířátka,tak děti a aby soužití bylo radostí a zábavou pro obě strany. Pokud budete chtít některý z programů pro Vaši školu objednat,stačí napsat na náš e-mail: b.filipova@seznam.cz nebo zavolat na tel. 604 729506 a dohodnout si termín a podrobnosti.

Jen na malou ukázku pár fotek našich "spolupracovníků"

    

kozička Čenda-miluje děti a mlsání            kačenka Terezka-zvědavá až hrůza                jezevčice Sára,míca Míca a králíček Toníček

 

 

koníci Ben a Linda-používaní na hipoterapii        poník Roník                                                 a ježek Pepíček

 

Nabídka programů:

POZNEJ SVÉHO PSA

   Cílem tohoto programu je naučit děti správně zacházet se psem - ať svým nebo cizím - a eliminovat tak možnost jejich zranění. Do školy s sebou vozíme jednoho až dva pejsky speciálně vycvičené k práci s dětmi. V první části se věnujeme úrazům spojeným s manipulací s vlastním psem – děti učíme jak mají správně psa zvednout ze země, nasadit mu obojek a vodítko, utřít tlapky, nakrmit, čím krmit,jak a podle čeho poznat,že je pes nemocný apod. V druhé části se zaměříme na cizí psy, které děti potkávají na ulici. Učíme je, jak zabránit útuku psa, jak se zachovat kdyby přeci jen zaútočil nebo jak správně a účinně bránit svého psa před útokem cizího agresora. Akce se může konat jak ve vnitřních,tak venkovních prostorách, nemáme žádné zvláštní nároky na prostředí. Program je doplněný promítáním.

 

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

   Snad všechny děti mají rády zvířátka. A chtějí se o ně samy dokázat postarat. Která zvířátka s námi bydlí doma a proč? Koho si vlastně přineseme domů, když si koupíme roztomilou želvičku nebo zakrslého králíčka? Správná péče o domácí mazlíčky, děti se seznámí s jejich životními potřebami a zjistí rozdíl mezi plyšákem a zvířetem. Prostřednictvím přímého kontaktu s domácími mazlíčky si děti ujasní podmínky, které musí člověk pro konkrétní zvířátko vytvořit. Přivezeme s sebou různá zvířátka, jak domácí(vozíme s sebou jednoho až dva pejsky,kočičky,morče nebo králíčka), tak divoká(ježek Pepíček) a děti si je mohou pohladit a seznámit se s nimi a dozvědí se jak se o ně starat. Program je doplněný promítáním.

NA STATKU

   Proč lidé chovají domácí a hospodářská zvířata? Jak by se o ně měli správně starat? V případě návštěvy našeho statku u nás najdete ojedinělou expozici plemen domácích zvířat. Děti se setkají s koňmi, ovcemi, kozami, prasátky, drůbeží, králíky atd.. V jarních měsících na ně čekají také mláďata. Program je možné upravit také jako besedu přímo ve Vaší školce či škole a pak je program doplněn promítáním a s sebou vozíme dětem na ukázku kačenku Terezku.

ZE ŽIVOTA KONÍ

   Povídání o životě, zvycích a potřebách koní. Jak se spolu koně dorozumívají a jak poznáme spokojeného koně nebo naopak nemocného? Množství ukázek formou promítání. Dle možností školy můžeme přivéz o koníka na ukázku.

PROGRAMY PŘÍMO NA STATKU

VÁNOCE NA STATKU

Kdo byl sv. Ambrož a jak se dříve zdobil stromeček? Seznámíme se s životem našich předků na venkově v době adventní a vánoční. Povíme si o jejich způsobu života, tradicích a obřadech spojených s oslavou Vánoc a společně si zazpíváme několik koled. Ve druhé části programu nás čekají rukodělné dílničky. Děti si například ozdobí perníčky, vyrobí svíčku ze včelího vosku a další vánoční výrobky. To vše ve slavnostně vyzdobených historických prostorách Muzea venkovských řemesel.

VELIKONOCE NA STATKU

Jak oslavovali naši předkové blížící se jaro? Co je to Morena?
Seznámíme se s životem našich předků na venkově v době předvelikonoční a velikonoční. Ukážeme si jak a čím slavili na venkově nejdůležitější svátek církevního roku a proč vlastně. Vyneseme zimu, tanečkem přivítáme jaro a zahrajeme si na koledování. Ve druhé části programu nás čekají rukodělné dílničky. Děti si ozdobí vajíčka voskem a vyrobí tradiční velikonoční ozdobu.

 

 

 

 
TOPlist