Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Muzeum venkovských řemesel

   I letos se po zimě otevřela brána Muzea venkovských řemesel v areálu statku Sedmihoří v Miřkově u Horšovského Týna. Muzeum zahájilo letošní sezonu s množstvím nových exponátů a s doplněnými i novými expozicemi. Do muzea při otevření zavítalo několik desítek návštěvníků, včetně Mateřské školy Miřkov a Základní soukromé školy Adélka v Meclově, jejichž žáci a žáčci mají v muzeu umístěnou výstavu svých velikonočních dekorací. Děti i ostatní návštěvníci po prohlídce muzea shlédli malé artistické vystoupení s jedním z útulkových koníků a odvážlivci se do něho mohli i zapojit. Což využil překvapivě velký počet dětí hlavně z MŠ Miřkov.

  Přijměte pozvání do muzea, kde se vrátíte do dob, kdy prabáby našich pradědů byly ještě dětmi a kde najdete tradiční venkovská řemesla používaná v každodenním a celoročním koloběhu života na statku. Vrátíte se do doby našich prababiček a pradědů žijících a hospodařících na venkovských statcích, kdy se vše dělalo ručně nebo se spoléhalo jen na koňskou sílu. Objevíte zde zapomenutou krásu ruční výroby a starých řemesel jako je předení vlny na kolovratu nebo ruční výroba másla, uvidíte polní stroje za koně atd. Letošní sezonu v muzeu uvidíte raritu – starý cestovní lodní kufr firmy Breakless z New Yorku. Prohlídky muzea jsou s průvodcem a výkladem k jednotlivým exponátům. Seznámíme Vás s historií obce Miřkov,které je věnována jedna expozice,i s historií přilehlého Sedmihoří. Miřkov totiž patří k jedněm z nejstarších vsí v západních Čechách, kdy je zmiňován už roku 1158 v zápisu na listině týkající se horšovského arcijáhenství.

Poté si můžete prohlédnout i zvířecí osazenstvo klasického českého statku, což přivítají hlavně děti, popřípadě navštívit místní gotický kostel sv.Víta.

Blanka Schröpferová

 
TOPlist